Языковой закон приняли, потому Галичина слабая, — ГерманМовний закон прийняли, тому Галичина слабка, — Герман
Партия регионов приняла языковой закон, а президент Виктор Янукович подписал его, потому Восток Украины дал такой приказ, а Галичина в свою очередь является слабой. Об этом во время пресс-конференции во Львове 27 августа сказала советник президента Анна Герман.
«Да, Восток убедил правящую партию в том, что для них важен русский язык. Когда Янукович шел в президенты, его поддерживали те люди, которые выступали за русский язык, как минимум региональный. Они давали ему этот приказ. Если бы за него голосовала Галичина и дала ему другой приказ, он был бы обязан его выполнять », — отметила Анна Герман.
«В данном случае мы с вами можем пенять лишь на себя, на то, что мы слабы. Этот мир — жестокий, не только Украина, а весь мир. В этом мире побеждает сильнейший », — добавила она.
Кроме того, Анна Герман также сказала, что «надо говорить по-украински, думать по-украински, писать по-украински …»
«Или по-русски — кто себе как считает. Надо жить так, как жили до этого закона », — отметила Анна Герман, напомнив при этом, что президент пообещал очень существенные изменения в этот закон.
Советник президента также выразила свое удивление из-за того, что общество равнодушно отреагировало на языковой закон. «Я рассказывала своим друзьям и соратникам о том, что у галичан, моих земляков, забирали заводы, забирали земли — они молчали. Но я говорила, что если кто-то попытается забрать язык, они этого не отдадут. И когда возле Украинского дома вышло 150 человек, я опустила глаза стыдом. Я ошиблась. Люди не вышли », — рассказала Анна Герман.
Партія регіонів прийняла мовний закон, а президент Віктор Янукович підписав його, бо Схід України дав такий наказ, а Галичина своєю чергою є слабкою. Про це під час прес-конференції у Львові 27 серпня сказала радник президента Ганна Герман.
«Так, Схід переконав правлячу партію в тому, що для них є важлива російська мова. Коли Янукович ішов у президенти, його підтримували ті люди, які виступали за російську мову, щонайменше, як регіональну. Вони давали йому цей наказ. Якби за нього голосувала Галичина і дала йому інший наказ, він був би зобов’язаний його виконувати», — зазначила Ганна Герман.
«У даному випадку ми з вами можемо нарікати лише на себе, на те, що ми слабкі. Цей світ – жорстокий, не тільки Україна, а цілий світ. У цьому світі перемагає сильний», — додала вона.
Окрім того, Ганна Герман також сказала, що «треба говорити по-українськи, думати по-українськи, писати по-українськи…»
«Або по-російськи – хто собі як вважає. Треба жити так, як жили до цього закону», — зазначила Ганна Герман, нагадавши при цьому, що президент пообіцяв дуже суттєві зміни до цього закону.
Радник президента також висловила своє здивування через те, що суспільство так байдуже відреагувало на мовний закон. «Я розповідала своїм друзям і соратникам про те, що в галичан, моїх земляків, забирали заводи, забирали землі – вони мовчали. Але я казала, що якщо хтось спробує забрати мову, вони цього не віддадуть. І коли біля Українського дому вийшло 150 чоловік, я опустила очі з соромом. Я помилилася. Люди не вийшли», — розповіла Ганна Герман.
Як інформував ZAXID.NET, під час прес-конференції у Львові Ганна Герман