Украинский фильм стал победителем престижного кинофестиваля в ЧехииУкраїнський фільм став переможцем престижного кінофестивалю в Чехії
Картина «1 +1 production» приняла участие в конкурсной программе фестиваля «От Востока к Западу». Всего в секции было представлено 12 картин, оценивали их 5 членов международного жюри. «Я очень тронута, и мне невероятно приятно. И я действительно очень благодарна тем талантливым людям, которые работали со мной и которые мне доверяли. Для меня как для режиссера, это признание, для меня это надежда, что мой следующий проект состоится», — рассказала режиссер Ева Нейман.
По словам члена жюри конкурса Наташи Друбек, этот фильм задел многих людей. «Мы выбирали фильм в ходе голосования, с помощью пунктов, и я должна сказать, что» Дом с башенкой «победил сразу. Он набрал наибольшее количество очков. Поэтому нам не пришлось дискутировать как в случае с другими фильмами.
«Дом с башенкой» сделан очень понятным. Здесь просматривается диалог с историей советских фильмов и мы наслаждались этим диалогом. Он был критическим, без героической перспективы прошлого Второй мировой войны. Мне он очень понравился и я рада, что украинский фильм победил … «, — сказала она.
Сценарий к фильму написан по автобиографическим рассказом Фридриха Горенштейна «Дом с башенкой». Молчаливое послание фильма — «человечной можно и нужно оставаться всегда». Это трагическая история восьмилетнего мальчика, который возвращался с мамой в родной город из эвакуации, зимой 1944 года. На полпути домой, на неизвестном полустанке их снимают с поезда, так как мать мальчика заболевает тифом и вскоре умирает.
Ребенок остается один на один со своим горем, среди чужих людей, которым, по большому счету, нет до него дела.Доверившись незнакомцам, он продолжает свой путь домой.
Все, что он запомнил о месте, где навсегда осталась его мама, — это то, что на привокзальной площади стоит старый дом с башенкой. В киноленте снялись Альберт Филозов, Екатерина Голубева, Михаил Векслер, Виталий Линецкий, Мария Полицеймако. Девятилетний мальчик, воспитанник одесского интерната, — Дмитрий Кобецькой сыграл главную роль.
Картина «1+1 production» взяла участь у конкурсній програмі фестивалю «Від Сходу до Заходу». Всього в секції було представлено 12 картин, оцінювали їх 5 членів міжнародного журі. «Я дуже зворушена, і мені неймовірно приємно. І я насправді дуже вдячна тим талановитим людям, які працювали зі мною і які мені довіряли. Для мене як для режисера, це визнання, для мене це надія, що мій наступний проект відбудеться», — розповіла режисер Єва Нейман.
За словами члена журі конкурсу Наташи Друбек, цей фільм зачепив багатьох людей. «Ми вибирали фільм в ході голосування, за допомогою пунктів, і я повинна сказати, що «Будинок з башточкою» переміг відразу. Він набрав найбільшу кількість пунктів. Тому нам не довелося дискутувати як у випадку з іншими фільмами.
«Будинок з башточкою» зроблений дуже зрозумілим. Тут проглядається діалог з історією радянських фільмів і ми насолоджувалися цим діалогом. Він був критичним, без героїчної перспективи минулого Другої світової війни. Мені він дуже сподобався і я рада, що український фільм переміг…», — сказала вона.
Сценарій до фільму написаний за автобіографічним оповіданням Фрідріха Горенштейна «Будинок з башточкою». Мовчазне послання фільму — «людяною можна і потрібно залишатися завжди». Це трагічна історія восьмирічного хлопчика, який повертався з мамою в рідне місто з евакуації, взимку 1944 року. На півдорозі додому, на невідомому полустанку їх знімають з поїзда, так як мати хлопчика захворює на тиф і незабаром помирає.
Дитина залишається сам на сам зі своїм горем, серед чужих людей яким, за великим рахунком, немає до нього справи. Довірившись незнайомцям, він продовжує свій шлях додому.
Усе, що він запам’ятав про місце, де назавжди залишилася його мама, — це те, що на привокзальній площі стоїть старий будинок з башточкою. У кінострічці знялися Альберт Філозов, Катерина Голубєва, Михайло Векслер, Віталій Лінецький, Марія Поліцеймако. Дев’ятирічний хлопчик, вихованець одеського інтернату, — Дмитро Кобецькой зіграв головну роль.