КС разрешил Раде расторгать международные соглашенияКС дозволив Раді розривати міжнародні угоди
Конституционный суд Украины признал неконституционным закон о внесении изменений в Регламент Верховной Рады, согласно которым народные депутаты Украины не имеют права вносить на рассмотрение парламента законопроекты о денонсации международного договора Украины.
Это следует из решения КС, принятому по обращению 47 народных депутатов, оглашенному в четверг.
Парламентарии в своем обращении просили определить соответствие Конституции закона «О внесении изменения в регламент Верховной Рады Украины» от 11.01.2012 года № 4308-VІ ч. 1 ст. 202 изложена в новой редакции, согласно которой народные депутаты Украины не имеют права вносить на рассмотрение парламента законопроекты о денонсации международного договора Украины.
До внесения этого изменения народные депутаты Украины были субъектами права законодательной инициативы относительно законов о денонсации международного договора Украины.
Как сообщалось, оппозиционные парламентарии неоднократно регистрировали в Верховной Раде законопроект о денонсации соглашения между Украиной и Российской Федерацией по вопросам пребывания Черноморского флота РФ на территории Украины.
Данное соглашение было подписано 21 апреля 2010 года в Харькове и ратифицировано Верховной Радой 27 апреля 2010 года.
21 апреля 2010 года, президенты России и Украины — Дмитрий Медведев и Виктор Янукович — в результате переговоров в Харькове договорились продлить срок пребывания российской базы в Крыму на 25 лет, начиная с 2017 года, когда истекает действие нынешнего соглашения, с правом его продления еще на пять лет. Власти обосновали такое соглашение договоренностью «Газпрома» и «Нафтогаза» о льготных ценах (скидках) на газ для Украины.Конституційний суд України визнав неконституційним закон про внесення змін до Регламенту Верховної Ради, згідно з якими народні депутати України не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародного договору України.
Це випливає з рішення КС, прийнятого за зверненням 47 народних депутатів, оприлюдненому в четвер.
Парламентарії у своєму зверненні просили визначити відповідність Конституції закону «Про внесення зміни до регламенту Верховної Ради України» від 11.01.2012 року № 4308-VІ ч. 1 ст. 202 викладена в новій редакції, згідно з якою народні депутати України не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародного договору України.
До внесення цієї зміни народні депутати України були суб’єктами права законодавчої ініціативи щодо законів про денонсацію міжнародного договору України.
Як повідомлялося, опозиційні парламентарії неодноразово реєстрували у Верховній Раді законопроект про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території Україні.
Дана угода була підписана 21 квітня 2010 року в Харкові та ратифіковано Верховною Радою 27 квітня 2010 року.
21 квітня 2010, президенти Росії та Україні — Дмитро Медведєв і Віктор Янукович — в результаті переговорів у Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази в Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої угоди, з правом його продовження ще на п’ять років. Влада обгрунтували таку угоду домовленістю «Газпрому» і «Нафтогазу» про пільгові ціни (знижки) на газ для України.