Центральну вулицю міста зайняли стихійники
— Чесно — дістають ці торговці. Пасажирів везу, ледь колесами об столи не зачіпаюся. Боюся на когось наїхати, — говорить водій маршрутки Огнівка — Центр у місті Полтава. Щодня їздить по одній із центральних вулиць — Куйбишева. Віднедавна там нелегально стають стихійні торговці. Місцеві скаржаться на постійний шум та сміття.
Вул. Куйбишева сполучає центр міста з головним ринком. Стихійники розкладають товар на саморобні столи, накривають клейонкою. Деякі стають на тротуар. Більшість продають дрібні товари — труси, шкарпетки, запчастини, косметику, книжки.
Біля Приватбанку в черзі до банкомата стоять із десяток людей. Поряд кілька яток з дешевою косметикою.
— До цього банкомата весь базар сходиться. Недавно прийшла зняти гроші, а перед східцями жінка лаки для нігтів розклала. І так людей купа, ще і її обходити треба. Ми з людьми возмутилися, то вона відійшла на 2 метри, — говорить 43-річна Ольга Маслова в темних окулярах.
За 100 м біля магазину канцтоварів виносить сміття Сергій Товстий, 34 роки. Мешкає на другому поверсі 5-поверхівки. Каже, через торговців урни постійно заповнені.
— Навчилися виносити сміття рано-вранці. Бо після третьої дня можна хіба пакет біля урни поставити. Від торговців купа бруду збирається. Двірники годинами тут метуть. Уже мовчу про сон. В 6.00 машини з товаром вигружаються, торохкотять, — каже. — Просили їх забратися звідси, бо це не базар. Так вони як мурашки десь беруться. Не хочуть іти, ясне діло — платити ж за містове не треба.
Напроти канцтоварів на великому столі в теплій куртці розкладає чоловічу білизну Дмитро. Каже, з продавцями просили в міській раді виділити вул. Куйбишева для законної торгівлі.
— Ми готові й гроші платити, аби тільки нас легалізували, — розвішує шнурки. — Всі нас відганяють в Центральний ринок. Але ж тут така справа: наш дрібний товар там не бачать за крупним. На ринку вигідно торгувати куртками, шубами. Носки-труси люди минають. А на вулиці людина зразу підходить. За чистоту після себе ручаюся, підмітаю щодня.
— Кілька разів ми ходили в міську раду, просити виділити місця під оренду, але нас не слухають, — продовжує.
— У мене знайома на ринку платить ледь не 2 тисячі оренди. Бо там же два власники — і тому треба, і тому. Вигідніше просто на вулиці стояти, — говорить 36-річна Світлана Попельнюх, продає жіночу білизну.
В міліції кажуть, віднедавна вони не контролюють стихійників, це повноваження тепер має здійснювати міська рада.