Чесно обраного президента Абхазії привітав один Медведєв
Президентські вибори в самопроголошеній республіці Абхазія були вільними і демократичними, визнали спостерігачі. Переміг 59-річний Олександр Анкваб, минулого шеф поліції, що залишився в живих після п’яти замахів.
Усі кандидати гаряче виступали проти возз’єднання з Грузією, пишуть ЗМІ, єдиним гарантом безпеки та економічної життєздатності Абхазії і Південної Осетії залишається Росія.
За посаду президента Абхазії змагалися три ветерана сепаратистської війни початку 1990-х років з Грузією, наголошується в статті на сайті The Washington Post , підготовленої агентством AP. Це були перші президентські вибори в Абхазії з 2008 року, коли Росія визнала незалежність самопроголошеної республіки. Попередній президент, покійний Сергій Багапш, «зміцнив прокремлівський курс країни, спираючись на щедру фінансову допомогу Москви», йдеться в статті. «Абхази стояли в чергах до виборчих урн в облуплених будинках, що постраждали під час війни, — це нагадування про конфлікт, в результаті якого сотні людей загинули і десятки тисяч стали біженцями. Тим часом російські туристи розслаблялися на чорноморських пляжах, облямованих пальмами «, — розповідають кореспонденти. Всі кандидати виступали за збереження тісних відносин з Росією, а значить, тертя між Москвою і Тбілісі збережуться. Зокрема, Грузія неодноразово закликала Росію перенести Олімпіаду-2014 в інше місце, вказуючи, що Сочі дуже близько до «окупованій грузинської території», і погрожуючи бойкотом, говориться в статті. Усі кандидати в президенти Абхазії — гарячі противники возз’єднання з Грузією. На виборах переміг 59-річний Олександр Анкваб, минулого шеф поліції Абхазії, який пережив п’ять замахів, — інцидентів, які він пояснює конфліктами з місцевими злочинцями. Недавні президентські вибори в Абхазії — досить незвичайне явище для колишніх регіонів СРСР: їх результат не був відомий заздалегідь , а принципи демократії, очевидно, були дотримані, пише The New York Times. Проте перемога Олександра Анкваба мало змінить політичне життя в Абхазії.
Росія залишається єдиним гарантом безпеки та економічної життєздатності Абхазії і Південної Осетії, оскільки жодна інша велика держава не визнала їх незалежність. На відміну від колишніх часів, Росія не відігравала помітної ролі в агітації за будь-кого з кандидатів у президенти Абхазії. «Це наводить на думку: хто б не переміг на виборах, він все одно буде зв’язаний зобов’язаннями перед Москвою», — йдеться в коментарі. Деяких абхазів турбує російський вплив, але багато виборців, з якими журналісти розмовляли в Сухумі, задоволені нинішньою ситуацією. «Тепер абхазький народ живе без відчуття, що на нас спрямовані гармати.
Цим ми зобов’язані Росії. Жодна інша країна не могла нам це дати», — сказав пенсіонер Георгій Сухба. Постійний автор Die Tageszeitung Клаус-Хельге Донат, повідомляючи про підсумки виборів в Абхазії, вказує, що Москва підтримувала не Анкваба, а чинного прем’єр-міністра Сергія Шамбу. «Шамбе була надана допомога російських політтехнологів, він проводив агресивну передвиборчу кампанію, що відрізняло його від опонентів. Однак російські експерти прорахувалися: абхази дуже консервативні і не люблять, коли хтось занадто сильно намагається вирватися вперед», — пише оглядач. «За оцінками незалежних спостерігачів, президентські вибори в Абхазії були вільними, а порушення, зафіксовані під час голосування, незначними «, — продовжує автор. Олександр Анкваб набрав практично 55% голосів. Єдиним главою іноземної держави, який привітав його з обранням, став президент Росії Дмитро Медведєв, мовиться в статті. Євросоюз не може визнати результати виборів в проголосила свою незалежність від Грузії республіці, оскільки офіційно міжнародне співтовариство суверенітет Абхазії до цих пір не визнала.